Můj příběh

Petra Brenerová

Instruktor

Přirozeně jsem si našla pilates jako kompenzaci (práce, běh, lenost). Je úžasné věnovat se několikrát v týdnu jen sama sobě a cítit svaly, které Tě podrží, když potřebuješ. Zároveň si člověk díky koncentraci pročistí hlavu a pokaždé když se ti nechce, a ty ten pocit překonáš dostaví se neuvěřitelně povznášející zážitek, který je k nezaplacení.

Můj příběh

Pilates, láska na druhý pohled

Vše to začalo již v předškolním věku, kdy jsem byla pořád v pohybu a zůstalo mi to dodnes. Stále jsem někam běhala, ujížděla na kole a schovávala se na stromech před klukama.

Postupně na základní škole to přešlo v závodění v atletice, tancování latinsko-amerických tanců a standartu a díky mírné skolióze ve zdravotní cvičení. Dále jsem se však zapojila i do kolektivních sportů a na gymnáziu mě stále bavila atletika a ve volném čase jsem poprvé vyzkoušela aerobik. Sport a pohyb ke mně neodmyslitelně patřil a naplňoval mě. Skutečný zlom však nastal na vysoké škole po návratu ze stáže v USA. Hledala jsem ventil, jak zpracovat emoce z každodenního života, a tak jsem si vyhledala lekce aerobiku a později i kompenzační lekce.

V roce 2011 jsem sebrala veškerou odvahu a přihlásila se na kurz s licencí MŠMT pro lekce aerobiku, o rok později jsem hned navázala na kurz Body & Mind. Na víkendových kurzech jsem nasávala všechny informace o anatomii, pohybu a skládala si jednotlivé dílky k sobě. Bavily mě ty informace, stavba lekce, dynamické lekce, ale stoupnout si před lidi a učit bylo pro mě velmi těžké, nevěřila jsem si a styděla jsme se za sebe. Takže kromě toho, že jsem se vzdělávala v oblasti fitness a rozšiřovala si vědomosti na různých workshopech, diplomech, mezinárodních kongresech v ČR nebo Itálii, tak jsem pracovala i na svém úsměvu, a sebevědomí. A ruku v ruce díky jednotlivým dílkům ohledně svalů, kostí, kloubů jsem se začala více smát, věřit si.

Dá se říci, že všechny vědomosti, co jsem získala a stále čerpám mi dodávají tolik potřebnou sebedůvěru. Pomalu jsem omezila dynamické lekce a zaměřila jsem se čistě na pilates, pilates s reformerem a postupně poznávám různé druhy a pojetí jógy.

ROK POZICE Společnost
2012 Instruktor Aerobiku Best Gym – bestgym.cz
2013 Instruktor Aerobiku a Body&Mind Fit4All – fit4all.cz
2013-2014 Externí učitel Aerobiku a Body&Mind lekcí Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií
2013-2015 Instruktor Aerobiku a Body&Mind Centrum sportovních aktivit Mendelova univerzita
2013-Nyní Instruktor Aerobiku a Body&Mind MyFit – myfit.cz

Individuální hodina

Jak jste se mnou spokojeni

Cvičení s Peťkou všem moc doporučuji! Všechny lekce probíhají na profesionální úrovni. Cviky na sebe krásně navazují a vždy máme možnost si vybrat lehčí nebo těžší variantu, podle toho, co nám naše tělo dovolí. Cvičení je provázeno odbornými komentáři, jak cviky provádět, abychom si neublížili a také je vysvětlen jejich smysl. To vše je podtrženo skvělou atmosférou, Petřiným pozitivním naladěním a milým úsměvem. Peťa je profík a cvičení s ní je skvělým zážitkem. Moc děkuji Peti!

Aneta V.

Cvičení s Peťou je skvělé. Dáte si pořádné do těla a má to výsledky. Moc díky.

Pavla V.

Jsem sice typ preferující kolektivní sporty a cvičení mě nikdy moc nebralo, ale vzhledem k časovým možnostem (matka dvou malých dětí) jsem se rozhodla vyzkoušet lokální cvičení s Petrou. A dost mě to překvapilo - v pozitivním slova smyslu. Lekce mě baví, cítím se po ní vždy "nabitá" a zároveň cítím, že i tělo něco dělalo (někdy i pár dní poté). Takže se vždy těším na další pokračování! Peťa dělá skvělou práci a je moc fajn - v případě jakéhokoliv dotazu se na ni mohu obrátit a vždy dostanu potřebnou odpověď. Komunikace na jedničku, stejně jako online lekce v době současných omezení... Za mě super a můžu jen doporučit!

Pavla S.

Velmi příjemná hodina, vždy odcházím s čistou hlavou a pozitivně naladěná.

Eva F.

Pilates som dlho vnímala ako pomalé cvičenie, ktoré je síce fajn pre naše telo, ale nijak nepovzbudí, nenakopne. Až pri cvičení s Peťou nadobudol pilates u mňa úplne iný rozmer. Doslova ma chytil za srdce a od prvého cvičenia som si ho zamilovala! Peťa je skvelá inštruktorka, ktorá starostlivo vníma naše možnosti, učí nás pracovať s naším telom a naslúchať mu, ale snaží sa i posúvať naše pomyslné hranice ďalej a ďalej. Zároveň je to i úžasný človek, ktorý nás neustále povzbudzuje a cvičeniu vládne príjemná a priateľská atmosféra.Pilates s Peťou rozhodne doporučujem!!!

Slavka H.

Skvělá trenérka se zkušenostmi,hodina cvičení s podrobným popisem, jak zapojit vše co je potřeba ,aby byly cviky správně provedeny. A i v této nelehké době Péťa nezahálí a poskytuje nám online cvičení,za což jsem ji moc vděčná. Jednoznačně doporučuji

Lenka T.

Skvěle postavená hodina, která má “hlavu a patu", úžasně popsané cviky, jak se který sval momentálně zapojuje, posiluje,či protahuje. A bonus velmi milá, paní cvičitelka.

Dana K.

Cvičení s Petrou velmi doporučuji, naučila jsem se poslouchat své tělo a cvičit vědomě. Velmi se mi líbí individuální přístup ke každé z nás a také to, že každá lekce je jiná a používáme zajímavé cvičební pomůcky. Po každé lekci ze sebe mám dobrý pocit, protože vím, že jsem si velmi příjemně zacvičila se super lektorkou.

Regina D.

Na cvičení chodím už dlouho a musím říct, že Peťa je nejen vysoce erudovaná cvičitelka, ale hlavně milá a empatická žena. Během lekce dohlíží, zda provádíte cviky správně, vše vysvětlí, ukáže a dokáže nás namotivovat k ještě lepším výkonům. Navíc je na cvičení skvělá atmosféra a pohoda. Při pravidelném cvičení jsou vidět výsledky, což je skvělé. Doporučuji každému!

Lenka N.

Vřele doporučuji! Po delší době konečně top cvičení. Protažení, posilování, cvičení s pomůckami, individuální přístup a super atmosféra. Péťa je prostě skvělá, velké díky.

Nicole K.

Do lekcí pilates vedených Petrou Brenerovou jsem začala chodit už před pěti lety s tím, že bych chtěla zpevnit a zformovat svoji postavu. Nejdřív jsem moc nevěřila, že se mi to povede, ale Petra tvrdila, že když se cvičí poctivě a pravidelně, výsledky se určitě dostaví. A opravdu... po čase jsem opět objevila, kde mám pas a ruce i nohy se mi příjemně obalily svaly . A co je hlavní, začala jsem si uvědomovat zpevnění svého těla a také jeho celkové držení se zlepšilo, aniž jsem na bych na to musela neustále myslet. Chtěla bych Petře moc poděkovat, protože vede své lekce velmi profesionálně , sestavy jejich cviků jsou efektivní a vyvážené. Každému se věnuje individuálně, opravuje chyby a snaží se poradit. Vzhledem k tomu, že je velmi bezprostřední a milá, jsou její lekce pro všechny nejen propracovanou sportovní aktivitou, ale i příjemným setkáním a relaxem . Věřte mi, že Petřiny lekce vás rozhodně nezklamou.

Eva D.

I have been attending Pilates classes with Petra for 5 years now. She has broad and deep expertise and has been fantastic with her encouragement and guidance. She takes account of the fact that I am 73 years old when developing and adapting a programme that is suitable for me as well as the younger class participants. I am stronger now that I was 20 years ago thanks to her. I have absolutely no hesitation in recommending her and supporting her in this endeavor.

Kay P.